Seminarium Karate i Mas

       27 sierpnia 2011 pięcioosobowa grupa adeptów wyszkowskiego klubu Sztuk Walki  GIMNAZJON-APIN działającego przy Stowarzyszeniu „WIATRAK” i WOK ‘HUTNIK” wraz z trenerem brała udział w seminarium technicznym IKO Sosai oraz samoobrony w systemie Mas. Oyama Combat Kyokushin Jutsu. W składzie grupy  klubowej były również osoby z grupy pedagogiki niekonwencjonalnej. Seminarium odbyło się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
      Głównym instruktorem w czasie tego wydarzenia był Country Representative Maciej Misiak. Pomagali mu: Sensei Tomasz Boruc, Sensei Przemysław Stempień oraz Aspirant Senpai Piotr Szajewski.
      Pierwszą część seminarium poświęcono na techniki Karate Kyokushin nauczane zgodnie z wytycznymi Honbu Dojo w Japonii. Sensei Tomasz Boruc przeprowadził zajęcia z Kihon oraz walki kijem BO, Sensei Przemysław Stempień przybliżył wszystkim obecnym techniki Renraku, natomiast CR Maciej Misiak przedstawił uczestnikom Kata Bassai Dai, które wykonywał często sam Masutatsu Oyama.
 Druga część poświęcona była na techniki samoobrony. Na początku Sensei Przemysław Stempień i Senpai Piotr Szajewski zademonstrowali techniki interwencyjne. Następnie Sensei Tomasz Boruc przeprowadził zajęcia z boksu i sprowadzeń do parteru. Uwieńczeniem Seminarium był trening przekazu energii ciosu i technik Yawary( techniczne elementy ucisku wrażliwych miejsc) przeprowadzony przez CR Macieja Misiaka.
       W przerwie między treningami odbył się uroczysty obiad połączony ze spotkaniem Dojo Operatorów z zarządem Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkaikan. 15 Sensei rozmawiało tam na temat strategii rozwoju i propagowania IKO Sosai w naszym kraju.
Cała nasza grupa pomimo zmęczenia ćwiczeniami i panującym tego dnia upałem wracała usatysfakcjonowana i naładowana pozytywną energią. A ta na pewno się przyda na rozpoczęcie nie tylko nowego roku szkolnego, ale również nowego sezonu treningowego,  w którym czekają nas zawody włącznie z zagranicznymi oraz kolejne seminaria szkoleniowe, a te już w listopadzie i zapraszamy na nie wszystkich, wyszkowskich miłośników Sztuk Walki.
 

 
 

LOGO SEMINARNIUM 1 LOGO SEMINARNIUM
Seminarium VIII 2011 2 Seminarium VIII 2011
Seminarium VIII 2011 3 Seminarium VIII 2011
Seminarium VIII 2011 4 Seminarium VIII 2011
Copyright © 2009
P.H.U. APIN ANDRZEJ PIEŃKOSZ
strony internetowe Warszawa