Seminaria

W dniach 09 - 15 listopada 2010 r. gościł w Polsce Prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushinkaikan Kancho Yoshikazu Suzuki. Przyjechał na zaproszenie prezesa Polskiej Organizacji IKO Sosai Macieja Misiaka.
W trakcie tej wizyty odbyły się dwa seminaria: pierwsze w Tarnobrzegu, drugie w Warszawie. Na pierwszym, Kancho ( dyrektor ) przedstawił zagadnienia związane z kihon i ido geiko ( technik i kombinacji technik ). Nie zabrakło również elementów kumite ( walki ), na które poświęcony został drugi dzień seminarium. Odbył się również egzamin na stopnie mistrzowskie Dan oraz konferencja z Kancho Suzuki.
 Kolejnym etapem podróży Kancho była Warszawa. Pierwszy trening, całkowicie poświęcony aspektom technicznym oraz Kata ( walka z cieniem ), poprowadził w Pałacu Kultury i Nauki. Drugi, odbył się na AWF gdzie zawodnicy mogli podszkolić się w zakresie taktyki walki. Następnego dnia seminarium,  w Honbu Dojo polskiego IKOK, odbyły się również dwa treningi, w całości poświęcone  Kata i ich interpretacjom. Całość wizyty zakończyła Sayonara Party w restauracji "Siwy Dym".
W zajęciach prowadzony przez Kancho  Yoshikazu  Suzuki jak i wcześniejszych seminariach przygotowujących do treningów z udziałem Mistrza zostali zaproszeni i brali udział uczniowie i instruktorzy z Wyszkowskiego dojo ( klubu )  „GIMNAZJON-APIN” działającego przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych „WIATRAK”.
Mimo poświęcenia sporej ilości czasu na dojazdy, gdyż treningi odbywały się również w Tarnobrzegu i czół obficie zroszonych potem, każdy z uczestników był zadowolony i aktywnie uczestniczył w  następnych seminariach. Oprócz dużej ilości materiału technicznego i dynamicznego sposobu przedstawiania go, na podkreślenie zasługuje fakt panującej w czasie zajęć bardzo serdecznej i sportowej atmosfery. Duży wpływ na to miała osoba samego Shihan Macieja Misiaka i jego asystentów.
W czasie trwania głównych zajęć prowadzonych przez Kancho Suzuki  i asystującego mu Shihan Misiaka mogliśmy podziwiać drugiego asystenta, którym był honorowo 14 letni Akira Oyama. Wnuczek legendarnego twórcy stylu KARATE KYOKUSHINKAI  Masutatsu Oyama. Akira posiada stopień w Karate 1 kyu a techniki przez niego wykonywane naprawdę robią wrażenie. Dla nas starszych instruktorów było, to w pewnym sensie spotkanie z legendą.
Przedstawione i omówione elementy techniczne i taktyczne poznane na zajęciach realizujemy na treningach i niedługo nastąpi możliwość sprawdzenia ich w praktyce gdyż 22 stycznia w Warszawie w Akademii Wychowania  Fizycznego będą odbywały się zawody WARSAW OPEN 2011. Zawodnicy już się szykują. Z naszego klubu- dojo też.


 
 

kata Geksai Scho 1 kata Geksai Scho
krótka przerwa pomiędzy formami 2 krótka przerwa pomiędzy formami
wśród Duńczyków 3 wśród Duńczyków
krótka przerwa pomiędzy formami 4 krótka przerwa pomiędzy formami
od lewej M. Misiak, Kancho Yoshikazu Suzuki i Akira Oyama 5 od lewej M. Misiak, Kancho Yoshikazu Suzuki i Akira Oyama
Seminaria 6 Seminaria
Seminarium 7 Seminarium
Seminarium 8 Seminarium
Seminarium 9 Seminarium
Copyright © 2009
P.H.U. APIN ANDRZEJ PIEŃKOSZ
strony internetowe Warszawa